Specializovaný seminář Slalom – jak probíhá kurz

Délka kurzu: 20 hodin (2 dny)

Pro koho je kurz určený: Pro všechny, koho zajímá závodní lyžování, chtěl by si vyzkoušet jízdu v závodních branách a zdokonalit se pod dohledem profesionálního trenéra. Možná nemáte s kým vyrazit na hory, s námi poznáte nové lidi se společnými zájmy.

Zaměřovat se budeme na základní principy závodního lyžování a rozdíly mezi krátkým SL obloukem a dlouhým GS obloukem. Hlavní náplní bude hledání stopy, trénování nájezdu do oblouku, držení těla, předozadní rovnováhy, výjezdu z oblouku a mnoho dalšího.

Co je v ceně kurzu: praktická výuka a vedení semináře, večerní teoretické přednáška, 2x ubytování, 2x snídaně, 2x večeře.

Uplatnění: Účastí na tomto semináři se vám započítá 20 hodin pro získání vyšší licence (pokud usilujete o licenci Instruktor lyžování ČSLŠ nebo Cvičitel lyžování ČSLŠ). Pro více detailů se můžete podívat na webové stránky ČSLŠ. Nejde ale jenom o sbírání potřebných kreditů. Hlavní je samotný obsah slalomového semináře.

Závěrečné zkoušky: U seminářů závěrečné zkoušky nejsou. Stačí, když přijdete.

Jak kurz probíhá: Sraz účastníků je v 19 hod v restauraci Hotelu Bellevue (obec Nové město u Jáchymova). Dáme si společnou večeři, ubytujeme se a začne první blok přednášek. Večerní přednášky můžeme dělat buď přímo v restauraci (s komfortem obsluhy) nebo na některém z pokojů (občerstvení z vlastních zásob). Ráno po snídani vlastními auty odjedeme ke sjezdovce, koupíme skipass (není v ceně kurzu) a začneme lyžovat.

Průběžně vás budeme natáčet a pak se na to společně podíváme. Na oběd si zajdeme někde na kopci (oběd není v ceně kurzu). Po celou dobu s vámi bude jezdit minimálně jeden z našich lektorů. Kdykoli se tedy můžete zeptat na to, co vás bude zajímat. Večerní promítání a teorii můžeme dělat buď přímo v restauraci (s komfortem obsluhy) nebo na některém z pokojů (občerstvení z vlastních zásob).

Časový rozpis dne:

8 – 8:30 Snídaně
9 – 16 společné lyžování (s pauzou na oběd)
18 – 18:30 večeře
18:30 – 21 přednášky

Pátek 19 hod. – příjezd, ubytování, večeře, první část teorie
Sobota Společné rozlyžování, oprava individuálních chyb, průpravná cvičení, závodní technika lyžování.
Neděle Analýza pohybu, zásobník průpravných cvičení a her na sněhu. Ukončení semináře kolem 16 hod.

Nutné vybavení: Namazané sjezdové lyže, seřízené vázání, sjezdové hůlky, helma, lyžařské brýle, lyžařské boty, helma, chránič páteře, poznámkový sešit, domácí obuv, teplé oblečení, hygienické potřeby, ručník.

Doporučené vybavení: Ideálně lyže s rádiusem 11-13 metrů, sluneční brýle, opalovací krém, sjezdové vosky

Otevřené kurzy:https://kurzy-instruktoru.cz/lyzarske-kurzy/

KURZY

Školení Instruktorů a Cvičitelů lyžování (licenční kurzy)

Školení Instruktorů a Cvičitelů snowboardingu (licenční kurzy)

Doškolovací kurzy (prodloužení platnosti průkazu)

Specializované semináře

Teambuilding pro uzavřenou skupinu lidí

Individuální výuka rekreačních lyžařů a snowboardistů

SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE A VÝUKA

Specializovaný seminář "Carving"

Specializovaný seminář "Dětská školka"

Specializovaný seminář "Telemark"

Specializovaný seminář "Freestyle"

Specializovaný seminář "Běžecké lyžování"