Specializovaný seminář Sjezdové lyžování – jak probíhá kurz

Délka kurzu: 20 hodin (2 dny)

Pro koho je kurz určený: Pro všechny, které toto téma zajímá, chtějí se dozvědět něco nového, zopakovat základní pravidla a také pro ty, kdo chce poznat nové lidi se společnými zájmy.

Zaměřovat se budeme na nové trendy v lyžování. Hlavní náplní bude detailní pohled na jednotlivé oblouky = jaké základní dovednosti jsou k provedení oblouku potřeba. Tímto rozdělením získáme lepší přehled o tom, co všechno musíme naše žáky naučit, ale hlavně se nám budou lépe hledat příčiny špatného provedení oblouku. Druhou částí školení bude zásobník průpravných cviků a her, které povedou k odbourání nalezených chyb.

Co je v ceně kurzu: praktická výuka a vedení semináře, večerní teoretické přednáška, 1x ubytování, 1x snídaně, 1x večeře.

Uplatnění: Účastí na tomto semináři se vám započítá 20 hodin pro získání vyšší licence (pokud usilujete o licenci Instruktor lyžování ČSLŠ nebo Cvičitel lyžování ČSLŠ). Pro více detailů se můžete podívat na webové stránky ČSLŠ. Nejde ale jenom o sbírání potřebných kreditů. Hlavní je samotný obsah semináře.

Závěrečné zkoušky: U seminářů závěrečné zkoušky nejsou. Stačí, když přijdete.

Jak kurz probíhá: Sraz účastníků je v  sobotu v 9 hod ráno u spodní stanice sjezdovky Dámská na Klínovci, koupíme skipass (není v ceně kurzu) a začneme lyžovat.

Každý den vás natočíme a večer se na to společně podíváme. Nemusíte z toho mít stres. Všichni celý den vidí, jak jezdíte, takže z toho nemusíte mít stres. Je to velice efektivní způsob výuky dospělých.

Na oběd si zajdeme někde na kopci (oběd není v ceně kurzu). Po celou dobu s vámi bude jezdit minimálně jeden z našich lektorů. Kdykoli se tedy můžete zeptat na to, co vás bude zajímat. Večerní přednášky můžeme dělat buď přímo v restauraci (s komfortem obsluhy) nebo na některém z pokojů (občerstvení z vlastních zásob).

Časový rozpis dne:

8 – 8:30 Snídaně
9 – 16 společné lyžování (s pauzou na oběd)
18 – 18:30 večeře
18:30 – 21 přednášky

Sobota Společné rozlyžování, oprava individuálních chyb, představení základních lyžařských dovedností
Neděle Analýza pohybu, zásobník průpravných cvičení a her na sněhu. Ukončení semináře kolem 16 hod.

Nutné vybavení: Namazané sjezdové lyže, seřízené vázání, sjezdové hůlky, helma, lyžařské brýle, lyžařské boty, poznámkový sešit, domácí obuv, teplé oblečení, hygienické potřeby, ručník.

Doporučené vybavení: sluneční brýle, opalovací krém, sjezdové vosky

Otevřené kurzy:https://kurzy-instruktoru.cz/lyzarske-kurzy/

KURZY

Školení Instruktorů a Cvičitelů lyžování (licenční kurzy)

Školení Instruktorů a Cvičitelů snowboardingu (licenční kurzy)

Doškolovací kurzy (prodloužení platnosti průkazu)

Specializované semináře

Teambuilding pro uzavřenou skupinu lidí

Individuální výuka rekreačních lyžařů a snowboardistů

SPECIALIZOVANÉ SEMINÁŘE A VÝUKA

Specializovaný seminář "Carving"

Specializovaný seminář "Dětská školka"

Specializovaný seminář "Telemark"

Specializovaný seminář "Freestyle"

Specializovaný seminář "Běžecké lyžování"